Implanty to nie tylko wygoda

      Brak komentarzy do Implanty to nie tylko wygoda

Kiedy z jakiegoś powodu zdarzy nam się stracić ząb, czy to z powodu próchnicy, czy to z powodu jakiegoś urazu mechanicznego, konieczne jest uzupełnienie braku w łuku zębowym. Jest to absolutna konieczność, ponieważ żeby mają oczywistą funkcję w naszym organizmie, jak również szereg funkcji trochę mniej oczywistych. Dlatego też uzupełnienie powinno się odbyć w prawidłowy sposób. Najlepiej poprzez wstawienie implantów.

Proteza to gorsza opcja

Implanty to sztuczne zęby, które wstawia nam chirurg stomatolog Warszawa. Nie jest to zwykły dentysta, ale osoba posiadająca kompetencje chirurga, która jest w stanie wykonać zabieg chirurgiczny polegający na umieszczeniu korzenia implantu w wyrostku zębowym w zębie. Jest to bardzo istotna różnica, ponieważ implantacja to zabieg trudniejszy od typowego leczenia, ale też dający lepsze efekty. Trzeba bowiem wiedzieć, że zwykłe protezy i wstawki, zwłaszcza najprostsze wkładki, to nie są sposoby na odbudowanie funkcji jamy ustnej. W ten sposób można pomóc sobie w gryzieniu,  ale wszystkie funkcje jamy ustnej realizowane są nieprawidłowo. Do ich pełnego przywrócenia potrzebny będzie chirurg stomatolog Warszawa i implanty, które jest w stanie założyć.

Czego naprawdę potrzebujemy?

Nasza szczęka to mechanizm opierający swoje działanie o przekazywanie sił, bardzo dużych sił. Stawy i kości są do tego przygotowane i tego oczekują. Kiedy odpowiedniej stymulacji zaczyna brakować, konieczne jest jej przywrócenie, ponieważ w przeciwnym razie na pewno nie będzie się dało odpowiednio rozdrabniać pokarmu, ale też sam narząd żucia nie będzie odpowiednio pracował, przez co będzie dochodziło od ego patologii. Najczęściej polega to na deformacji całej szczęki poprzez przesuwanie się zębów lub nawet zmianę układu kości. Po implantacji do takich problemów nie dochodzi.

 

Dodaj komentarz