Dlaczego warto stawiać na ogrody na dachach?

Cały czas jeszcze ogrody na dachu Warszawa uchodzą za ekstrawagancje, ale pojawia się ich coraz więcej i to nie tylko na budynkach, które mogłyby uchodzić za jakiś szczyt luksusu. Co zatem sprawia, że decydujemy się tworzyć ogrody na dachach Warszawy i czy realnie jest to rozwiązanie sensowne?
Liczne korzyści z ogrodów na dachach
Cały czas na pewno jeszcze ogrody na dachu Warszawa to pewna ekstrawagancja i trudno oczekiwać, by szybko stało się to standardem. W metropoliach jest to jednak rozwiązanie stosowane coraz częściej, a i poza nimi ludzie zaczynają się na ogrody decydować.
Podstawowe znaczenie ma tutaj estetyka i wygoda, ponieważ ogrody na dachach Warszawy to sprawa niesamowicie wręcz przyjemna. Mamy możliwość posiadania prawdziwego ogrodu, chociaż nie ma na to miejsca lub miejsca jest tyle, co kot napłakał. Z ogrodami na dachach w Warszawie poczujemy się naprawdę świetnie i będziemy daleko od całego zgiełku.
Wielkie znaczenie ma też wygoda inaczej rozumiana. Ogrody tego typu są w stanie tłumić hałas. Jest to około 8-10 decybeli, co nie jest wielkością powalającą, ale da się to odczuć, zwłaszcza w nocy. Co więcej, rośliny naturalnie filtrują i nawilżają powietrze, co także ma raczej umiarkowaną skalę, ale daje się zauważyć, zwłaszcza w czasie upałów w lecie i smogów w zimie.
Jeszcze inna kwestia to oszczędność energii związana z dodatkową izolacją cieplną dachu. Można realnie liczyć na zmniejszenie kosztów ogrzewania o 25% i w ten sposób przynajmniej częściowo zmniejszyć koszt wszystkich wyżej wymienionych korzyści i przyjemności. A tworzenie ogrodów na dachach Warszawy wcale nie jest takie drogie, jak mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz