Inwestowanie w srebro

      Brak komentarzy do Inwestowanie w srebro

Wśród wielu dostępnych metod inwestowania swoich oszczędności srebro zaczęło się w ostatnim czasie prezentować coraz bardziej interesująco. W naszych marzeniach zazwyczaj pojawiają się sztabki złota, a nie sztabki srebra, ale jeśli zależy nam nie tylko na posiadaniu sztabki czegokolwiek, ale jeszcze na dobrej inwestycji, srebro z dużą dozą prawdopodobieństwa może być pomysłem nieporównywalnie lepszym.
Monety, sztabki
W srebro lokacyjne możemy inwestować w bardzo różnej skali. Sztabki srebra są popularne, ale za sztabkę srebra trzeba zapłacić całkiem sporo, więc większość osób decyduje się zazwyczaj na inwestycje o mniejszym zakresie, czyli na przykład w srebrne monety. Każdy z nas będzie inwestował w takim zakresie, jaki jest dla niego osiągalny i jaki uzna za uzasadniony, ale jest to kwestia drugorzędna. Ważniejsze jest zdecydowanie, czy sama inwestycja w srebro to dobry pomysł.
Trzeba tutaj przede wszystkim ustalić, jaki poziom ryzyka jest dla nas akceptowalny. Jeśli interesuje nas ryzyko możliwie minimalne, należy raczej zwrócić się w kierunku złota. Najbardziej stabilne cenowo są monety kolekcjonerskie i okazjonalne wykonane ze srebra, a czyste srebro inwestycyjne jest już niestety dość zmienne pod względem cen. Nie jest to oczywiście zmienność duża, ale jak na ten segment rynku inwestycyjnego całkiem spora. Jeśli na rynek srebra wchodzimy w czasie dobrej koniunktury, możemy liczyć, że srebro będzie bardzo tanie, ponieważ zazwyczaj mocno tanieje w czasach dobrej koniunktury. Da nam to wtedy szansę na naprawdę spore dochody, na które raczej nie powinno się liczyć, ale taka niewielka szansa w połączeniu z bezpieczeństwem kapitału to na pewno interesujący tandem.

Dodaj komentarz