Odpowiednie ustawienie mebli ma znaczenie

      Brak komentarzy do Odpowiednie ustawienie mebli ma znaczenie

Urządzając biuro, musimy pamiętać że meble biurowe mają nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim muszą nam służyć, aby praca była wygodna i przyjemna. Na pewno do podstawowego wyposażenia w biurze będzie należeć biurko, fotel biurowy oraz szafka na dokumenty. W zależności od tego jak dużo miejsca będziemy potrzebować, takiej wielkości szafę powinniśmy w biurze postawić.

Co to znaczy ergonomia stanowiska pracy

Mając na myśli ergonomię stanowiska pracy, mówimy o pełnym wyposażeniu, jakie znajduje się w danym biurze. Meble biurowe dopasowane pod względem ergonomicznym to meble z możliwością regulowania, czyli fotele biurowe z regulowaną wysokością, kątem nachylenia oparcia, a także regulacją podłokietników i zagłówka. Oczywiście meble biurowe ergonomiczne nie należą do najtańszych produktów, jednak dzięki nim nasza praca jest w pełni bezpieczna. Oprócz doboru mebli biurowych, należy również wybrać właściwe wyposażenie, mowa tutaj o komputerze, odpowiednim ustawieniu monitora oraz co najważniejsze zapewnieniu właściwego oświetlenia stanowiska pracy.

Dobór biurka do sposobu pracy

W obecnych czasach istnieją biurka do pracy siedzącej i stojącej, dlatego najlepiej wybrać meble biurowe regulowane, aby można było dowolnie je dopasowywać do danej sytuacji w biurze. Biurka z możliwością regulacji ich wysokości powinny posiadać przedział regulacyjny od 72 aż do 100 centymetrów wysokości. Dzięki takiemu zakresowi wysokości, praca zawsze będzie wygodna i efektywna, nie zależnie od tego czy będzie ona odbywać się w pozycji stojącej czy siedzącej.

Dodaj komentarz