Rozwód z orzeczeniem o winie

      Brak komentarzy do Rozwód z orzeczeniem o winie

W polskich realiach prawnych rozwody są czymś normalnym. Życie czasami się tak układa, że rozwód jest koniecznością i nic na to nie poradzimy. W takiej sytuacji mamy do wyboru dwie drogi. Możemy złożyć wniosek w sądzie o udzielenie rozwodu bez wskazania strony winnej, jak również możemy poprosić w sądzie o rozwód ze wskazaniem strony, która tutaj zawiniła i doprowadziła do zerwania unii małżeńskiej. Druga z tych sytuacji jest bardzo korzystna, jeśli oczywiście to ta druga strona zawiniła. Wtedy bowiem otrzymujemy prawa do daleko idących rekompensat i jesteśmy w lepszej pozycji, na przykład odnośnie podziału praw do opieki nad dziećmi.

Ustalenie winy
Ustalenie winy nie jest jednak zwykle takie proste. Często potrzebne są usługi detektywistyczne, za pomocą których zbierze się odpowiednie dowody konkretnych przewinień. Nawet jeśli nie było na przykład bezpośredniej zdrady, usługi detektywistyczne mogą nam pomóc w ustaleniu, kto i w jaki sposób zajmował się domem i czy dochodziło chociażby do zaniedbywania kwestii związanych z dbaniem o rodzinę i dom. Z usług detektywistycznych powinno korzystać się zawsze, kiedy dochodzi do rozwodu z orzeczeniem winy i także wtedy, kiedy najpewniej wina leży po naszej stronie. W tym przypadku będziemy mieli bowiem możliwość pokazać, że sytuacja wcale nie jest tak klarowna, jak może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Detektywi pomagają gromadzić dokumenty, układać je w ciągi logiczne i budować na ich podstawie linię argumentacji. Ich usługi bywają czasami dość drogie, ale trzeba mieć na uwadze to, że właśnie dochodzi do podziału majątku, to może nas kosztować nieporównywalnie więcej.

Przygotowanie do rozwodu
W oskich warunkach usługi detektywistyczne najczęściej wykorzystywane są w przypadku spraw rozwodowych. Jest to wręcz cliche, ponieważ z usług detektywistycznych w czasie rozwodu korzystają najczęściej osoby w kiepskich filmach obyczajowych, gdzie on zdradza ją i ona jest załamana, potrzebuje pomocy w demaskacji niecnych czynów męża. W praktyce wygląda to trochę inaczej, ponieważ zadanie detektywa jest trochę inne, niż tylko zrobienie kompromitujących zdjęć współmałżonkowi.
Rozwód z orzeczeniem o winie
W rzeczywistości jeśli dochodzi do rozwodu, żadna ze stron nie jest bez winy. Małżeństwo to układ partnerski i kiedy się rozpada, oznacza to, że po prostu partnerzy nie starali się wystarczająco mocno lub po prostu byli od początku źle dobrani. Mimo to, zazwyczaj jedna strona stara się bardziej, a druga mniej i to bezpośrednie działania jednej osoby zamieniają kłopoty małżeńskie w rozwód. Usługi detektywistyczne mają na celu udokumentowanie wszystkich takich sytuacji, które mogą mieć w rzeczywistości bardzo różny charakter. Orzeczenie o winie w przypadku małżeństwa może być związane oczywiście ze zdradą, ale znacznie częściej odnosi się do faktycznego zaniedbywania spraw rodziny, agresji w związku lub nieodpowiedniego zachowania, cokolwiek konkretnie miałoby to oznaczać. Zadaniem detektywa jest ustalenie wszystkich tego typu zjawisk i przyjęcie wraz z reprezentantem prawnym klienta odpowiedniej drogi do uzyskania odpowiedniego orzeczenia w sądzie. Zazwyczaj nie jest to specjalnie trudne i korzystanie z usług detektywistycznych jest niemal gwarantem sukcesu.

Dodaj komentarz