Wybielanie zębów: fakty i mity

      Brak komentarzy do Wybielanie zębów: fakty i mity

Wybielanie zębów to proces, w czasie którego dentysta Bemowo powoduje zmianę odcienia zębów pacjenta. Jest to proces skomplikowany, o którym warto trochę wiedzieć.

Zmiany chemiczne

Najważniejsze jest to, że wybielanie zębów to nie jest ich czyszczenie czy kolorowanie na jasne kolory. Jest to zmiana składu chemicznego tkanek zęba, co oznacza w praktyce, że dentysta Bemowo musi wykonać realne zabiegi medyczne. Polegają one na potraktowaniu zębów odpowiednimi substancjami chemicznymi, które po aktywowaniu zaczynają wchodzić w reakcje chemiczne z substancjami znajdującymi się w zębach. Skutki takiego zjawiska mogą być bardzo różne.

Wybielenie o kilka poziomów

Najważniejszym i oczywiście pożądanym efektem jest wybielenie zębów. Można na nie liczyć zawsze, ale jak ostrzeże dentysta Bemowo, zazwyczaj udaje się wybielić zęby o kilka poziomów w specjalnej skali, która zostanie pacjentowi pokazana przed serią zabiegów. Jeśli oczekiwania pacjenta są nierealistyczne, możliwe jest nawet przerwanie zabiegów przed ich realnym rozpoczęciem, ponieważ takiego pacjenta nie da się zadowolić.

Niektóre zmiany nie są też podatne na wybielanie, jeśli na przykład powstały w wyniku leczenia kanałowego starymi technikami. Wtedy ząb na zawsze zostanie odbarwiony.

Możliwe skutki uboczne

Wybielanie nie boli, nie powoduje osłabienia zębów, nie wywołuje ich łamliwości i nie podnosi ryzyka złamania się zęba. To wszystko mity. Można jednak odzyskać zupełnie naturalną barwę zęba, która u wielu osób jest niebieskawa lub zielonkawa, czego nie widać spod naturalnych osadów usuwanych przez wybielanie. Co więcej, jeśli zabiegi będą prowadzone w sposób zbyt intensywny, może to skutkować powstaniem swoistej przezroczystości zęba, czyli wrażenia, że przenika przez niego trochę światła. Dlatego nie należy wybielać za bardzo.

Dodaj komentarz